Výukový pobyt v Praze s Goethe-Institutem

29.12.2023

Čtyři nadšenci do němčiny ze septimy se minulý týden pod záštitou Goethe-Institutu zúčastnili dvoudenního výukového pobytu v Praze.
První den bylo 20 studentů z 5 škol naší republiky seznámeno s programem prostřednictvím interaktivní prezentace, kvízu a videa o Goethe-Institutu. Poté se všichni zúčastnili konverzace v německém jazyce o koníčcích, gramatice, ale také Vánocích. Po obědě následovala prezentace o velmi aktuálním tématu dnešní doby, umělé inteligenci. Žáci se např. naučili, jak pokročile pracovat s prompty, a vytěžit z ní tak maximum, kterého by bez detailního vysvětlení nedosáhli.
Druhý den všichni účastníci kromě mozků rozpohybovali i svá těla, na řadě byla takzvaná Stadtrallye po stopách česko-německého soužití. Žáci byli rozděleni do týmů, které se vydaly po celém městě hledat informace o nejzajímavějších místech spojených s němčinou. Navštívili Skautský institut, Staroměstský orloj, Palác knih Luxor nebo židovskou čtvrť.
Poslední exkurzí byla návštěva Národního filmového muzea, kde se studenti seznámili s vývojem filmové projekce a animace, a dokonce si vyzkoušeli tvorbu ruchů v ruchárně a jednu stop-motion animaci.
Celý nabitý program byl ukončen plavbou lodí po Vltavě s pořádnou večeří.