Adaptační kurz 1. A aneb Jsme na jedné lodi

09.09.2021

Jedna z věcí, kterou v životě potřebuje snad každý, je mít přátele, na které se může obrátit v nouzi. K tomu, abychom takové kamarády v nové třídě našli, slouží "adapťák", který pro nás uspořádali páni učitelé Mgr. Lubomír Kutálek, Ing. Josef Dlouhý a naše hlavní "námořní" velitelka paní Mgr. Marcela Valašková.
Hlavním důvodem, proč je tato akce pořádána, je poznat se navzájem. Nejspíš budu mluvit za všechny, když řeknu, že díky adapťáku se nám povedlo semknout se dohromady jako třídní kolektiv.
Díky patří hlavně všem pořádajícím, jelikož pro nikoho není lehké ze dne na den "vplout" do úplně nového kolektivu, se kterým budeme trávit čas po celou dobu plavby gymnáziem.
Vše jsme si naplno užili. Jak společenské aktivity, seznamování, tak dobré jídlo v restauraci. Jak se ale říká, každé pro má i své proti. Naštěstí se u nás považoval za mínus jen rutinní výšlap schodů k restauraci. Ovšem udělali jsme něco dobrého pro tělo, což je plus.

Na závěr bych chtěla tento článek ozvláštnit několika slovy svých spolužáků:
"Za adapťák jsem rád, protože jsem poznal nové lidi a doufám, že další čtyři roky budou stejně zábavné jako adapťák."

"S adapťákem jsem spokojená. Našla jsem si tu skvělé nové lidi a jsem ráda, že zrovna s nimi můžu být ve třídě."

"Adaptační kurz se mi velice líbil. Našel jsem si tu nové kamarády. Příště bych jel klidně zas."

"Adapťák jsem si užil a jsem rád, že tady budu další čtyři roky studovat. Za to dojížděni to určitě stojí. Už chápu, proč se lidé těší do školy."

Tereza Kubiszová, 1. A